SZKOLENIE STACJONARNE

"Diagnostyka kliniczna w fizjoterapii. Testy Kliniczne w badaniu kości stawów i mięśni, ortopedii i kręgosłupa lędźwiowego”

Kurs realizujemy w dwóch formach

  • W formie warsztatów realizowanych na miejscu u osób zainteresowanych. Jeśli macie własną sale szkoleniową lub dysponujecie miejscem do przeprowadzenia kursu w gabinecie lub przychodni
  • W formie szkoleń stacjonarnych w całej Polsce. Lista szkoleń znajduje się poniżej:

ZAPISZ SIĘ NA KURS!

DLA KOGO JEST KURS?

Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności wykonywania testów ortopedycznych i funkcjonalnych w celu dokładnej diagnozy dysfunkcji pacjentów, na podstawie której podejmowana jest decyzja o prowadzonej terapii. Kursanci poznają podstawy praktyczne i teoretyczne ponad 200 testów klinicznych dla każdej części ciała. Uczestnicy zdobędą wiedzę w zakresie różnicowania ostrych i przewlekłych dysfunkcji kręgosłupa i stawów obwodowych. Podczas kursu omówione zostaną przypadki kliniczne, a kursanci samodzielnie poprowadzą wywiad i przeprowadzą diagnostykę różnicową z wykorzystaniem nabytej wiedzy. Dodatkowo prowadzący wykona badanie USG w czasie rzeczywistym w celu dokładniejszej oceny testowanych tkanek.

Dokładna diagnostyka oparta o wiarygodne testy jest podstawą pracy każdego fizjoterapeuty. Możliwość zawężenia hipotez podczas badania daje możliwość precyzyjnego dobrania techniki i miejsca leczenia. Niniejszy kurs pozwala nabyć umiejętności, dzięki którym leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, urazów sportowych oraz powypadkowych będzie dokładne i szybsze. Zaoszczędzi to czas pacjenta i pozwoli na szybszy powrót do pełnej sprawności.

Podczas szkolenia omówione zostaną sytuacje, w których potrzebne jest odesłanie pacjenta w celu wykonania dalszej diagnostyki obrazowej. Kurs ma charakter praktyczny. Większość czasu przeznaczona będzie na naukę wykonywania testów. Większość testów poparta jest przykładami klinicznymi, wraz o omówieniem usg, rtg i mri tych przypadków. Wiedza zdobyta na kursie pozwoli samodzielnie określić potencjalne źródło problemów pacjenta i skutecznie dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne.

Przekazujemy wiedzę, która obejmuje m.in. testy kliniczne w badaniu kości stawów i mięśni, ortopedii, czy kręgosłupa lędźwiowego.

KIEDY WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE?

Kurs stacjonarny “Testy kliniczne, diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii” z praktyczną nauką ponad 200 testów klinicznych dla każdej części ciała jest dla Ciebie!

Dzięki zwartym tu informacjom zdobędziesz nowe umiejętności:
Poznaj program kursu

9.00-18.00

Wstęp do diagnostyki ortopedycznej w fizjoterapii
Podstawowe zagadnienia dotyczące testów klinicznych
Jak czytać badania?
Specyficzność i czułość testów
Likelihood Ratio, Predictive Value
Wartość kliniczna testów, testy ciekawe a testy wartościowe
Kiedy odsyłać pacjenta do innego specjalisty?
Testy kliniczne – praktyka:
– ręka (m.in. TFCC, cieśń)
– łokieć (m.in. łokieć tenisisty, golfisty, niestabilność, zespoły tunelowe)
– bark (m.in. SLAP, cieśń, LBT, niestabilność, ocena obrąbka, ACJ)
– kręgosłup szyjny (TOS, radikulopatia, neuropatie)
– kręgosłup piersiowy
– kręgosłup lędźwiowy
– testy neurologiczne (radikulopatie)
Przypadki kliniczne – omówienie badań obrazowych

9.00-15.00

Wpływ tendinopatii na wynik testu
Wpływ zwyrodnień na wynik testu
Wpływ złamań na wynik testu
Ocena testowanych tkanek podczas badania USG
Fazy gojenia się tkanek a wynik testu
Łączenie testów w clustery
Testy kliniczne:
– staw krzyżowo-biodrowy
– staw biodrowy (m.in. GTPS, ITBS, FAI, koksartroza)
– kolano (m.in. ACL, PCL, łąkotki, rzepka)
– staw skokowy i stopa (m.in. ostroga piętowa, rozcięgno, ATFL, AITFL, neuropatie, więzozrost)
Przypadki kliniczne
Samodzielne wykonanie testów na wybranych przypadkach

Julia Lipowska
fizjoterapeuta
Read More
Z całego serca polecam kurs Testy kliniczne, diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii. Duża wiedza poparta doświadczeniem prowadzącego. Bardzo duży plus za dobrze przygotowany skrypt, który ułatwia przyswajanie wiedzy. Jest to idealne szkolenie na początek drogi terapeutycznej oraz jako przypomnienie i uzupełnienie wiedzy dla bardziej doświadczonego fizjoterapeuty. Przede wszystkim super atmosfera która sprzyja nauce 🙂 moja ocena 5/5!
Bartłomiej Karcz
Fizjoterapeuta
Read More
Kurs Diagnostyka Ortopedyczna prowadzony przez mgr Dariusza Ciborowskiego to świetnie przygotowana powtórka najbardziej przydatnych testów ortopedycznych i neurologicznych. Podstawowe narzędzie diagnostyczne w każdym gabinecie do wykluczania ciężkich patologii i kierunkowania pacjentów w terapii. Polecam to szkolenie zarówno tym, którzy zaczynają swoją drogę zawodową, jak i doświadczonym medykom. Bartłomiej Karcz
Szymon Sekulski
Fizjoterapeuta
Read More
Dla każdego, kogo interesuje bycie kompletnym terapeutą, zaczyna się właśnie od diagnostyki. Darek doskonale pokazuje jak zbadać pacjenta, aby z objawów które opisuje odsiać poważne problemy, które wymagają opieki na przykład ortopedy, lub chociaż weryfikującej diagnostyki obrazowej. Prawdziwa pomoc zaczyna się od właściwej diagnozy, nieważne jakiej metody terapii później używasz. A nie każdy problem, z którym przychodzi do nas pacjent będzie przez nas do rozwiązania, chociaż bardzo lubimy tak myśleć. Pacjenci bardzo to docenią.
Previous
Next
Zobacz jak wyglądają nasze kursy stacjonarne
Odtwórz wideo
Masz pytanie? Napisz!

Masz pytania odnośnie warsztatów u Was na miejscu lub odnośnie kursów stacjonarnych w różnych miastach Polski – napisz