SZKOLENIE STACJONARNE

KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA NARZĄDU RUCHU W FIZJOTERAPII

Postaw na precyzyjne diagnozowanie pacjenta

Wybierz dogodny termin w jednym z miast w Polsce ZAPYTAJ O DOFINANSOWANIE!!

Lub zorganizuj kurs w swoim miejscu pracy

Jeśli dysponujesz salą szkoleniową lub miejscem do przeprowadzenia szkolenia w gabinecie lub przychodni – zorganizujemy kurs u Ciebie! 

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE

  • Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności wykonywania, interpretacji i właściwego doboru testów klinicznych i ortopedycznych w celu dokładnej diagnozy dysfunkcji pacjentów, na podstawie której podejmowana jest decyzja o prowadzonej terapii.
  • Kursanci poznają podstawy praktyczne i teoretyczne blisko 200 testów klinicznych dla każdej części ciała. Uczestnicy zdobędą wiedzę w zakresie różnicowania ostrych i przewlekłych dysfunkcji kręgosłupa i stawów obwodowych, urazów neurologicznych i ortopedycznych.
  • Podczas kursu omówiona zostanie anatomia i fizjologia najczęstszych dysfunkcji wraz z omówieniem badań naukowych i badań obrazowych. W niektórych przypadkach prowadzący wykona badanie USG w czasie rzeczywistym w celu dokładniejszej oceny testowanych tkanek.
  • Dokładna diagnostyka oparta o wiarygodne testy jest podstawą pracy każdego fizjoterapeuty. Możliwość zawężenia hipotez podczas badania daje możliwość precyzyjnego dobrania techniki i miejsca leczenia. Niniejszy kurs pozwala nabyć umiejętności, dzięki którym leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, urazów sportowych, neurologicznych oraz powypadkowych będzie dokładne i szybsze. Zaoszczędzi to czas pacjenta i pozwoli na szybszy powrót do pełnej sprawności.
  • Podczas szkolenia omówione zostaną sytuacje, w których konieczne może być odesłanie pacjenta do innego specjalisty, także w celu wykonania dalszej diagnostyki obrazowej.
  • Kurs ma charakter praktyczny. Większość czasu przeznaczona będzie na naukę wykonywania i właściwej interpretacji testów klinicznych. Teoria poparta będzie przykładami klinicznymi, wraz o omówieniem anatomii, fizjologii, usg, rtg i mri tych przypadków.
  • Wiedza zdobyta na kursie pozwoli samodzielnie określić potencjalne źródło problemów pacjenta i skutecznie dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne.
  • Jest to jedyny kurs w Polsce, na którym omawiane są grupy testów klinicznych i nauczane jest w jaki sposób łączyć testy w kombinacje, aby znacząco podnieść ich skuteczność
CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Jeśli nadal masz pytania dotyczące kursów stacjonarnych napisz do nas lub skontaktuj się telefonicznie

Zobacz jak wyglądają nasze kursy stacjonarne
Dzięki zwartym tu informacjom zdobędziesz nowe umiejętności:
Poznaj program kursu
Julia Lipowska
fizjoterapeuta
Read More
Z całego serca polecam kurs Testy kliniczne, diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii. Duża wiedza poparta doświadczeniem prowadzącego. Bardzo duży plus za dobrze przygotowany skrypt, który ułatwia przyswajanie wiedzy. Jest to idealne szkolenie na początek drogi terapeutycznej oraz jako przypomnienie i uzupełnienie wiedzy dla bardziej doświadczonego fizjoterapeuty. Przede wszystkim super atmosfera która sprzyja nauce 🙂 moja ocena 5/5!
Bartłomiej Karcz
Fizjoterapeuta
Read More
Kurs Diagnostyka Ortopedyczna prowadzony przez mgr Dariusza Ciborowskiego to świetnie przygotowana powtórka najbardziej przydatnych testów ortopedycznych i neurologicznych. Podstawowe narzędzie diagnostyczne w każdym gabinecie do wykluczania ciężkich patologii i kierunkowania pacjentów w terapii. Polecam to szkolenie zarówno tym, którzy zaczynają swoją drogę zawodową, jak i doświadczonym medykom. Bartłomiej Karcz
Szymon Sekulski
Fizjoterapeuta
Read More
Dla każdego, kogo interesuje bycie kompletnym terapeutą, zaczyna się właśnie od diagnostyki. Darek doskonale pokazuje jak zbadać pacjenta, aby z objawów które opisuje odsiać poważne problemy, które wymagają opieki na przykład ortopedy, lub chociaż weryfikującej diagnostyki obrazowej. Prawdziwa pomoc zaczyna się od właściwej diagnozy, nieważne jakiej metody terapii później używasz. A nie każdy problem, z którym przychodzi do nas pacjent będzie przez nas do rozwiązania, chociaż bardzo lubimy tak myśleć. Pacjenci bardzo to docenią.
Previous
Next

Diagnostyka ortopedyczna – szkolenie stacjonarne

Poszerzanie dotychczasowych kwalifikacji oraz poznanie najnowszych metod leczenia dysfunkcji narządów ruchu to główne cele, które realizujemy podczas szkolenia stacjonarnego z zakresu diagnostyki ortopedycznej. Ponadto uczestnicy będą w stanie dowiedzieć się, jak wykorzystywać poszczególne testy kliniczne w badaniu narządu ruchu, w tym kości, stawów i mięśni. Zajęcia odbywają się w różnych miastach w Polsce, a szczegółowy harmonogram projektu pozwala na wybranie dogodnego terminu. Szkolenia organizowane są w kameralnych grupach tak, by instruktor mógł pokazać właściwe wykonanie technik każdemu uczestnikowi. Kurs ma charakter praktyczny i większość czasu poświęcone jest nauce wykonywania i właściwej interpretacji technik diagnostycznych.

Jakie zagadnienia porusza szkolenie z zakresu diagnostyki ortopedycznej?

Profesjonalna diagnostyka ortopedyczna w Poznaniu oraz pozostałych lokalizacjach w Polsce zawiera najważniejsze treści (podzielone według części ciała i najczęstszych urazów) związane z tą specjalizacją. Kurs jest sprofilowany na praktyczne zdobywanie nowych umiejętności i podniesienie jakości i skuteczności diagnostyki roznicowej. Zagadnienia teoretyczne prezentowane w formie wykładów są następnie poszerzane i wyjaśniane podczas: indywidualnych ćwiczeń, a także symulacji przypadków medycznych. Biorący udział w takim projekcie dowiedzą się między innymi, jak:
  • szybko i skutecznie wykonywać najlepsze testy kliniczne dla każdej części ciała 
  • postawić właściwą diagnozę na podstawie informacji zebranych podczas wywiadu (epidemiologia, symptomy) oraz na podstawie wyników testów klinicznych 
  • planować rehabilitację pacjentów cierpiących z powodu konkretnych dysfunkcji i kontrolować jej efekty, 
  • wybierać odpowiednie testy dla wybranych schorzeń i jak poprawnie je interpretować 
  • odpowiednio wybierać kombinacje testów dla zweryfikowania hipotezy medycznej, 
  • poprawnie interpretować wynik badania USG na podstawie studium przypadków klinicznych

Do kogo kierowane jest szkolenie z zakresu diagnostyki ortopedycznej?

Potencjalnymi odbiorcami przedstawionej tematyki są specjaliści z dziedzin: rehabilitacji, fizjoterapii, osteopatii, treningu medycznego, masażu a także ortopedii. Chodzi zarówno o doświadczonych fizjoterapeutów czy trenerów, jak i specjalistów dopiero rozpoczynających swoją karierę zawodową. Dla poszerzenia dotychczasowej wiedzy udział w zajęciach mogą wziąć również studenci ostatnich lat wybranych kierunków. Kurs da im lepszą podbudowa teoretyczną oraz praktyczną w przyszłych działaniach diagnostycznych i pracy z pacjentem. Ostatecznym celem jest bowiem jak najszybsze przywrócenie sprawności pacjenta, eliminacja dysfunkcji i likwidacja bólu. Zapraszamy zatem do Poznania (oraz innych miast) na szkolenie z zakresu diagnostyki ortopedycznej

Przekazujemy wiedzę, która obejmuje m.in. testy kliniczne w badaniu kości stawów i mięśni, ortopedii, czy kręgosłupa lędźwiowego.

Masz pytanie? Napisz!

Masz pytania odnośnie warsztatów u Was na miejscu lub odnośnie kursów stacjonarnych w różnych miastach Polski – napisz